Незаборавно и емотивно: Пар со оштетен слух наместо свадбен танц на знаковен јазик ја изведе „Немир“
Почетна » Новости » Занимливости » Незаборавно и емотивно: Пар со оштетен слух наместо свадбен танц на знаковен јазик ја изведе „Немир“

Незаборавно и емотивно: Пар со оштетен слух наместо свадбен танц на знаковен јазик ја изведе „Немир“

Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден.

Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени со специјална изведба на песната „Немир“ од Тоше Проески и Каролина Гочева.

Младенците, кои потекнуваат од Битола и Неготино, на знаковен јазик го изведоа познатиот македонски дует.

Погледнете го видеото:

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9658 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?