Неверојатна математика: Учителка која стана хит на социјалните мрежи
Почетна » Новости » Занимливости » Неверојатна математика: Учителка која стана хит на социјалните мрежи

Неверојатна математика: Учителка која стана хит на социјалните мрежи

Ако множењето не ви е најсилна страна, дозволете оваа учителка по математика да ве научи како да множите на лесен начин.

Инспиративната жена, која се вложува максимално за да им ги објасни на своите ученици различните начини за множење на броевите, заслужено стана хит на социјалните мрежи. Само на профилот „Dil Se Dosti“, видеото има повеќе од 16 милиони прегледувања.

Иако можеби нема да разберете ни збор, со сигурност ќе научите да множите двоцифрени броеви.

„Фантастично. Неверојатна математика... Ни требаат повеќе учителки како оваа“ – стои во описот на видеото, кое ѝ донесе многу пофалби на учителката.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3905 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.