„На сите ни треба знак дека наскоро ќе ги извадиме маските“: Фотографија од новороденче стана хит
Почетна » Новости » Занимливости » „На сите ни треба знак дека наскоро ќе ги извадиме маските“: Фотографија од новороденче стана хит

„На сите ни треба знак дека наскоро ќе ги извадиме маските“: Фотографија од новороденче стана хит

Фотографија од бебенце родено во Дубаи стана хит на социјалните мрежи.

На неа, новороденчето му ја влече заштитната маска на докторот Самир Шаиб непосредно по неговото раѓање. За фотографијата, гинекологот Шаиб напиша: „На сите ни треба знак дека наскоро ќе ги извадиме маските“.

Самир Шаиб

Многумина прогнозираат дека ќе биде прогласена и за Фотографија на годината, затоа што влева надеж дека наскоро сите ќе ги тргнеме маските од лицето.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.