„Најубавиот ден во мојот живот“: Бабички биле пресреќни што фрлале латици на свадбата на нивните внуци
Почетна » Новости » Занимливости » „Најубавиот ден во мојот живот“: Бабички биле пресреќни што фрлале латици на свадбата на нивните внуци

„Најубавиот ден во мојот живот“: Бабички биле пресреќни што фрлале латици на свадбата на нивните внуци

Фотографија од бабички кои фрлаат латици на свадбата на нивните внуци ќе ве исполни со позитивни емоции.

Бидејќи Џош и Меги немале мали деца во фамилијата, тие ги замолиле своите баби да ја преземат оваа улога која вообичаено им се дава на најмалите. Двете старици биле пресреќни. На денот на свадбата и двете носеа исти фустани, кои самите си ги избрале.

„Јас и мојот сопруг немавме ниту едно дете во фамилијата за да ни фрла латици на свадбата, па затоа ги замоливме нашите баби. Како што можете да видите, тие беа ВОСХИТЕНИ. Кога се вративме дома, мојата баба ми рече: ‘Најубавиот ден во мојот живот’. А јас и возвратив: ‘И во мојот’“ – изјавила невестата.

Свадба

„Навистина сакав да ја вклучам баба ми во свадбата, бидејќи таа ми е како втора мајка. Ѝ помагаше на мајка ми да нè израсне мене и сестра ми во текот на целиот наш живот“ – додала таа.

Свадба

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20063 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?