Најсреќното еже на светот: Бодликавиот Хирби е хит на Instagram
Почетна » Новости » Занимливости » Најсреќното еже на светот: Бодликавиот Хирби е хит на Instagram

Најсреќното еже на светот: Бодликавиот Хирби е хит на Instagram

Преслатко еже привлекува сè повеќе и повеќе обожаватели на Instagram. Авантурите на Хирби ги следат повеќе од 1,5 милиони лица од целиот свет.

Сопственичката Талита Гирнус првоначално ја основала Instagram страницата за своето прво еже миленик Мистер Поки, но неговиот наследник продолжува да им мами насмевки на фановите на профилот.

Хирби Хирби Хирби Хирби

„Неверојатни луѓе од целиот свет се инспирирани да ги следат нашите авантури, пред сè затоа што ја сакаат пораката: Помеѓу сите сериозни нешта кои секојдневно се случуваат во светот, Хирби е тука да ви даде причина да сте среќни и да се смеете. Кога и ја посетите нашата страница, сакаме да ве потсетиме никогаш да не губите верба и секогаш да го следите вашето срце“ – пишува Гирнус.

Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби Хирби

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 885 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?