Најслатките фотографии од бебиња
Почетна » Новости » Занимливости » Најслатките фотографии од бебиња

Најслатките фотографии од бебиња

Сестрите Tracy Raver и Kelley Ryden ги имаат направено некои од најслатките фотографии од бебиња во своето студио во Небраска.

Една нивна фотосесијата обично трае околу 3-4 часа во специјално опремено студио со идеални услови за малите бебенца. Сите малечки што ќе ги видите се на возраст од само пет до десет дена. Тоа е возраст кога бебињата најмногу спијат и можат да бидат поставувани во најразлични позиции. Двете сестри соработуваат и со фотографот Stephanie Robin, која што воедно е и педијатар и им помага подобро да ги разберат зглобовите и рефлексите на бебињата.

Овие фотографии се дел од нивната книга Sleeping Beauties: Newborns in Dreamland (Заспани убавици: Новороденчиња во светот на соништата).

Бебиња Бебиња Бебиња Бебиња Бебиња Бебиња Бебиња Бебиња Бебиња Бебиња

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 885 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?