Најпопуларни имиња за бебиња во Македонија во 2017 година
Почетна » Новости » Занимливости » Најпопуларни имиња за бебиња во Македонија во 2017 година

Најпопуларни имиња за бебиња во Македонија во 2017 година

Јана и Давид се симнаа од челните позиции на листата со најпопуларни имиња за бебиња во Македонија.

Сега, Сара застана на врвот во категоријата најчести женски имиња, додека Михаил води во категоријата имиња на момчиња.

Популарни имиња за бебиња

Според податоците од Државниот завод за статистика, еве кои имиња родителите најмногу ги избирале за своите малечки во 2017 година:

Машки Женски
1. Михаил Сара
2. Дамјан Јана
3. Петар Јована
4. Марко Софија
5. Андреј Ана
6. Давид Мила
7. Јован Марија
8. Лука Ева
9. Матеј Анастасија
10. Стефан Илина

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2695 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?