Наједноставниот мобилен на светот
Почетна » Новости » Занимливости » Наједноставниот мобилен на светот

Наједноставниот мобилен на светот

Во услови кога компаниите се натпреваруваат да направат што „попаметен“ мобилен телефон кој ќе нуди безброј опции, една холандска маркетинг компанија реши да направи нешто сосема спротивно – наједноставниот мобилен телефон на светот.

John's Phone SweetJohn's Phone Sweet

Наједноставниот мобилен телефон е наречен John’s Phone. Нема камера, не поддржува пишување на SMS пораки, не нуди пристап на интернет или слушање музика и гледање клипови, ниту пак има стотици мелодии за ѕвонење од кои можете да избирате. Со него едноставно можете само да се јавувате и да примате повици.

John’s Phone е телефон со големи копчиња за впишување на броеви и копчиња за започнување и завршување на повикот. Одназад има именик на кој со пенкало можете да ги запишувате броевите на најблиските. Во телефонот, кој се нарекува и „анти-iPhone“, може да бидат меморирани само 10 броја (на секое копче по еден), а има само една мелодија за ѕвонење.

John's Phone SnowJohn's Phone Snow

Добрата вест е што ретко ќе го користите полначот затоа што батеријата му трае повеќе од три седмици. Телефонот се нуди во 5 различни бои и тоа бела, розова, зелена, кафеава и црна. Белиот чини 70 евра, а останатите 80 евра.

Едноставниот телефон ќе им биде најинтересен на сите на кои им е дојдено преку глава од сложените технологии.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8999 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.