Најдобрите 10 божиќни реклами за 2016 година
Почетна » Новости » Занимливости » Најдобрите 10 божиќни реклами за 2016 година

Најдобрите 10 божиќни реклами за 2016 година

Божиќните реклами имаат моќ да нè насмеат, да нè расплачат и да ни ја покажат магијата и смислата на празничната сезона. Сè повеќе компании вложуваат средства и напори во емотивни реклами кои ќе ги допрат нивните клиенти.

Годината која измина несомнено беше полна со интересни божиќни кампањи, а сајтот „Ads of Brands“ создаде листа од најдобрите 10 од нив. Подгответе си марамче и започнете да гледате:

1

That is Christmas

Bahlsen

2

Come Together

H & M

3

Do You See What I See?

Meijer

4

Buster The Boxer

John Lewis

5

Juliette the Doll

McDonald's

6

Coming Home for Christmas

Heathrow Airport

7

December 21st

Spain's State Lottery

8

English

Allegro

9

Christmas is a Feast

REWE

10

Be Present

Huawei

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5920 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.