Најголемиот брод за крстарење
Почетна » Новости » Занимливости » Најголемиот брод за крстарење

Најголемиот брод за крстарење

Најголемиот и најскапиот брод за крстарење во светот ќе го започне своето прво седумдневно туристичко патување на 5 декември од Форт Лодердејл (Флорида). Бродот наречен „Оаза на морињата“ може да понесе 6296 туристи, за кои ќе се грижи персонал од 2165 вработени.

На овој спектакуларен брод има 24 ресторани, трговски центар, лизгалиште, игралишта за голф, кошарка и одбојка, огромен амфитеатар со капацитет од 1380 седишта, симулатор за сурфање и парк со 12000 дрвја и други растенија.

Погледнете во што сè можат да уживаат туристите на феноменалното крстарење со огромниот брод „Оаза на морињата“.

Галерија

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3977 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?