Најгледаните видеа на YouTube за 2011
Почетна » Новости » Занимливости » Најгледаните видеа на YouTube за 2011

Најгледаните видеа на YouTube за 2011

„Десетте најгледани видеа на YouTube за 2011 година покажуваат дека низ светот, без оглед на тоа на каков јазик зборуваме, има одредени нешта кои сите нè носат пред компјутерски екран или мобилeн телефон – неодоливи бебиња, талентирани изведувачи и досетливи реклами“ – изјавил еден од менаџерите во YouTube, Кевин Алока.

Еве ги 10-те најпопуларни видеа за изминатава година:

1

Friday

Rebecca Black

2

Ultimate Dog Tease

3

Jack Sparrow (feat. Michael Bolton)

4

Talking Twin Babies

5

Nyan Cat

6

Look At Me Now

Karmin Cover

7

The Creep (feat. Nicki Minaj & John Waters)

8

Maria Aragon

Born This Way

9

The Force

Volkswagen

10

Cat Mom Hugs Baby Kitten

Кое ви е омилено?

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 685 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.