Најгледаната реклама на YouTube влегува во Гинис
Почетна » Новости » Занимливости » Најгледаната реклама на YouTube влегува во Гинис

Најгледаната реклама на YouTube влегува во Гинис

YouTube е еден нов моќен медиум, кој сè повеќе започнува да се користи од фирмите за рекламирање.

Посетувајќи ја популарната интернет страница, можете да разгледате различни реклами, но само дел ќе ви остават впечаток. Една од нив сигурно е и популарната реклама со бебиња на ролери.

Оваа реклама на фирмата Evian успеа да направи нешто што другите не можеа – успеа да собере над 27 милиони гледачи. Со таа гледаност, интересната реклама влезе во Гинисовата книга како најгледана онлајн реклама во историјата.

Рекламата е дело на агенцијата Euro RSCG и се појавува исклучиво на интернет.

Ако сè уште не сте ја виделе рекордерската реклама, погледнете ја сега.

Рекламата на Evian - видео

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3349 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“