НАСА: Најдобрите 20 фотографии од Земјата за 2020 година направени од астронаути
Почетна » Новости » Занимливости » НАСА: Најдобрите 20 фотографии од Земјата за 2020 година направени од астронаути

НАСА: Најдобрите 20 фотографии од Земјата за 2020 година направени од астронаути

Експертите кои живеат и работат на Меѓународната вселенска станица прават илјадници неверојатни фотографии кои ни дозволуваат да ја погледнеме нашата планета од нова перспектива.

Париз навечер, магичните води околу Куба и Бахамите, Земјата и Месечината во еден кадар... Како изгледа нашиот дом низ очите на астронаутите?

Видео

1. Ноќните светла на Париз

Ролнички со цимет

2. Сините води околу Куба и Бахами

Ролнички со цимет

3. Есенските бои на Отава, Канада

Ролнички со цимет

4. Изгрејсонце над Австралија

Ролнички со цимет

5. Реката Купер Крик во Австралија

Ролнички со цимет

6. Островите Корзика и Сардинија

Ролнички со цимет

7. Облак од прашина над Кипар

Ролнички со цимет

8. Големите Езера во Северна Америка

Ролнички со цимет

9. Островите Кергелен во јужните предели на Индискиот Океан

Ролнички со цимет

10. Фарма со ветерници на Мауи

Ролнички со цимет

11. Изгревање на месечината над Атлантски Океан

Ролнички со цимет

12. Езера и пожари во Кенија

Ролнички со цимет

13. Поплави околу Нил во Судан

Ролнички со цимет

14. Нов Зеланд

Ролнички со цимет

15. Терминатор над Западна Австралија

Ролнички со цимет

16. Светлина над западниот дел на Индискиот Океан

Ролнички со цимет

17. Прашина над Аргентина

Ролнички со цимет

18. Гребени во Нова Каледонија

Ролнички со цимет

19. Облак над пустината Сахара

Ролнички со цимет

20. Земјата и Месечината

Ролнички со цимет

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 685 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.