Моќта на шминката: Мејкап артистка им шминка по половина лице на Ким Кардашијан и Дру Баримор
Почетна » Новости » Занимливости » Моќта на шминката: Мејкап артистка им шминка по половина лице на Ким Кардашијан и Дру Баримор

Моќта на шминката: Мејкап артистка им шминка по половина лице на Ким Кардашијан и Дру Баримор

Пред три години YouTube ѕвездата Ники сподели видео во кое покажа колку е голема моќта на декоративната козметика, шминкајќи само една половина од своето лице. Драстичната трансформација стана хит и досега има над 39 милиони прегледувања.

Сега таа го продолжи серијалот насловен „Моќта на шминката“ со две познати лица – Ким Кардашијан и Дру Баримор.

Моќта на шминката Моќта на шминката Моќта на шминката

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8545 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.