Моќни фотографии: Емоциите на мајки на првата средба со нивните бебиња по породувањето
Почетна » Новости » Занимливости » Моќни фотографии: Емоциите на мајки на првата средба со нивните бебиња по породувањето

Моќни фотографии: Емоциите на мајки на првата средба со нивните бебиња по породувањето

Раѓањето на бебето е момент кој им носи на мајките наплив од емоции кои не можат да се опишат со зборови. Од олеснување зашто сè поминало во најдобар ред и безусловна љубов на прв поглед до бескрајна среќа, нова поврзаност со партнерот, солзи-радосници... Родилките чувствуваат вистинска бура во себе откако нивното малечко ќе дојде на овој свет.

Погледнете моќни фотографии од емоциите на мајките кога за првпат ќе ги видат нивните бебенца по породувањето. Фотографиите се дел од натпреварот за 2021 година на „Birth Photographers“.

Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers Birth Photographers

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 731 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.