Москва е волшебна во зима: Магични фотографии од руската метропола
Почетна » Новости » Занимливости » Москва е волшебна во зима: Магични фотографии од руската метропола

Москва е волшебна во зима: Магични фотографии од руската метропола

Кристина Макеева секоја зима создава бајковити фотографии од снежната Москва.

И годинава младата Русинка создаде фото-серијал кој ја прикажува убавината на руската метропола за време на најстудената сезона од годината.

Погледнете го:

Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва Москва

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 689 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.