Момче си ја растело косата 2 години за перики за деца кои се борат со рак
Почетна » Новости » Занимливости » Момче си ја растело косата 2 години за перики за деца кои се борат со рак

Момче си ја растело косата 2 години за перики за деца кои се борат со рак

Потстрижување за почит. Светот му симнува капа на малиот Томас Мур, кој две години си ја растел косата за да придонесе за создавањето на перики за деца кои се борат со рак.

Еден ден Томас ја видел мајка си како гледа видео од мало девојче кое ја изгубило косата поради рак и бил трогнат. Неговата мајка му објаснила малку повеќе за ракот и за последиците од хемотерапијата. Тогаш започнала неговата мисија – да си ја порасне косата за да може да му ја подари на девојчето.

Томас Мур Томас Мур

Со потстрижувањето, 10-годишниот Томас донирал доволно коса за да бидат направени 3 перики. Неговата тетка сподели на Twitter фотографии „пред и потоа“.

Томас Мур Томас Мур Томас Мур

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8695 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.