Момче ѝ соши прекрасен матурски фустан на сестра си бидејќи сиромашните родители не можеле да си дозволат свечена креација
Почетна » Новости » Занимливости » Момче ѝ соши прекрасен матурски фустан на сестра си бидејќи сиромашните родители не можеле да си дозволат свечена креација

Момче ѝ соши прекрасен матурски фустан на сестра си бидејќи сиромашните родители не можеле да си дозволат свечена креација

Грижливо момче креираше прекрасна креација за матурата на сестра си, бидејќи нивните родители не можеле да си дозволат фустан.

Фотографиите од процесот на создавање и од резултатот на Facebook ги сподели самиот Маверик Франциско од Филипини. Тој објасни дека мајка му и татко му немале пари да купат или изнајмат фустан, па тој одлучил да ѝ го креира и сошие. Инспирација црпел од креациите на филипинскиот дизајнер Мајкл Синко, а при правењето му помагала мајка му.

Јасно е зошто фотографиите веднаш станаа вирален хит на интернет.

Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан Матурски фустан

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3592 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?