Мини „Пријатели“: Неодоливи бебиња во фотосесија инспирирана од хит-серијата „Friends“
Почетна » Новости » Занимливости » Мини „Пријатели“: Неодоливи бебиња во фотосесија инспирирана од хит-серијата „Friends“

Мини „Пријатели“: Неодоливи бебиња во фотосесија инспирирана од хит-серијата „Friends“

Фотосесија со шест новороденчиња инспирирана од шесте пријатели во хит-серијата „Пријатели“ ќе ве освои и на момент ќе ви ги оттргне мислите од случувањата околу вас.

Фотографките Менди и Даниел застанаа зад објективот за да направат фотографии кои зрачат со неодоливост. За да ја реализираат својата замисла, тие создадоа мини кауч како оној од популарното кафуле „Central Perk“ кое беше собиралиште на Рејчел, Моника, Фиби, Џои, Чендлер и Рос.

„Онаму каде заборавате на коронавирусот за момент. Може ли да бидат послатки?“ – напишаа тие во описот.

Фановите на серијата ќе забележат дека сите реквизите за фотосесијата се директно поврзани со ликовите.

Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели Пријатели

Видео

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2137 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?