Мини модел: 6-годишно девојче од Русија освојува срца на Instagram
Почетна » Новости » Занимливости » Мини модел: 6-годишно девојче од Русија освојува срца на Instagram

Мини модел: 6-годишно девојче од Русија освојува срца на Instagram

Алина Јакупова уште од мали нозе чекори во модниот свет.

6-годишното девојче од Русија привлекува огромно внимание со слаткиот изглед и специфичните црти на лицето, па затоа постојано е ангажирана од модните брендови за кои снима рекламни фотосесии.

Малата „кукличка“ од Москва има позирано и за списанија како „Instyle“ и „Grazia“.

Алина Јакупова Алина Јакупова

Алина неретко е нарекувана и „најубавото девојче на светот“.

Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова
Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова
Алина Јакупова Алина Јакупова Алина Јакупова

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?