Мејкап артистка ја нашминка тетка си за 80-тиот роденден, направи да изгледа децении помлада
Почетна » Новости » Занимливости » Мејкап артистка ја нашминка тетка си за 80-тиот роденден, направи да изгледа децении помлада

Мејкап артистка ја нашминка тетка си за 80-тиот роденден, направи да изгледа децении помлада

Трансформација со шминка на 80-годишна жена одушевува на интернет.

Имено, мејкап артистката Џулија Стронач објави фотографии од тетка си Сандра, пред и откако ја нашминка за нејзиниот јубилеен роденден.

Многумина се едногласни дека Џулија со помош на шминката направи тетка ѝ да изгледа децении помлада.

Сандра

„Пред и потоа, денес за мојата тетка Сандра која ја немав видено 15 години. Таа ме посети од Лондон (на нејзиниот 80-ти роденден). Во изминатиот период таа не се чувствуваше добро, па беше одлично што ја видов да се насмее и да биде среќна со конечниот резултат“ – пишува Џулија во описот и додава дека на фотографиите не е искористен никаков филтер.

Џулија живее и работи во Абердин, Шкотска.

View this post on Instagram

Alzplatinum) on

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3773 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.