„Мечињата се однесуваа како мали дечиња“: Фотографии од семејство мечки го освоија светот
Почетна » Новости » Занимливости » „Мечињата се однесуваа како мали дечиња“: Фотографии од семејство мечки го освоија светот

„Мечињата се однесуваа како мали дечиња“: Фотографии од семејство мечки го освоија светот

Учител кој ја обожава фотографијата овековечи сладок момент меѓу три мали мечиња и растопи илјадници срца низ светот.

На фотографиите на Валтери, направени во шума во Финска, се гледа како мечињата си играат и „танцуваат“ додека нивната мајка лежи покрај нив. Фотографот бил во засолниште на 50 метри од нив, па успеал совршено да го фотографира моментот.

Мечиња Мечиња Мечиња Мечиња Мечиња

„Мечињата се однесуваа како мали дечиња. Си играа и дури и имаа неколку пријателски борби. Се чувствував како да сум во детскиот парк пред мојата куќа, каде дечиња лудуваат наоколу. Толку многу ме потсетија на мали деца. Во еден момент, сите три се исправија на нозе и започнаа да се туркаат едно со друго. Изгледаше како да танцуваат во круг“.

„Ги фотографирав мечката со мечињата цел ден и цела ноќ“ – изјавил Валтери.

Мечиња Мечиња Мечиња Мечиња Мечиња Мечиња Мечиња

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3595 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?