Меланија Трамп претпразнично развеселуваше дечиња во шик стајлинзи
Почетна » Новости » Занимливости » Меланија Трамп претпразнично развеселуваше дечиња во шик стајлинзи

Меланија Трамп претпразнично развеселуваше дечиња во шик стајлинзи

Меланија Трамп заокружува уште една година како Прва дама на САД. Иако нејзиниот сопруг е исправен пред голем предизвик на политички терен, таа не ги запоставува своите обврски.

Традиционално, 49-годишната Првата дама посети детска болница во Вашингтон и им читаше приказна на малите пациенти. Облечена во кафеава ролка и светлосино здолниште од Прада, Меланија се дружеше со дечиња кои од здравствен аспект не го имаат најдобриот почеток во животот.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Госпоѓа Трамп ширеше празнично расположение меѓу дечиња на воени лица и ја поттикнуваше нивната дарежливост. На настанот „Toys For Tots“, таа им помагаше на малите деца да сортираат играчки и да креираат божиќни честитки. Создадените пакетчиња ќе им бидат разделени на сиромашни деца за претстојните празници.

Во таа прилика, Меланија носеше бела блуза, здолниште со риги од Гучи и црвени чизми.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?