Меланија Трамп во летен стајлинг во Белата куќа, доби критики зашто како и Доналд не носеше маска
Почетна » Новости » Занимливости » Меланија Трамп во летен стајлинг во Белата куќа, доби критики зашто како и Доналд не носеше маска

Меланија Трамп во летен стајлинг во Белата куќа, доби критики зашто како и Доналд не носеше маска

Доналд и Меланија Трамп организираа настан во Белата куќа каде им доделија благодарници на лица кои помагаат во борбата со новиот коронавирус.

50-годишната прва дама на САД изгледаше беспрекорно во елегантен летен стајлинг, кој вклучуваше фустан од Џејсон Ву и салонки од Маноло Бланик.

Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп Трамп

Но, покрај комплиментите за модниот избор, Меланија доби и бројни критики, затоа што, како и нејзиниот сопруг, не носеше маска за заштита. На својот профил на Twitter, самата таа препорачува да се носи маска и да се одржува растојание.

Трамп

На настанот присуствуваа и мали девојчиња кои носеа маски, а Претседателот на САД без маска се фотографираше со нив, непочитувајќи ја препорачаната дистанца.

Трамп Трамп

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6803 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“