Меланија Трамп во жолто палто со наметка од Валентино на прием кај кралицата Елизабета во Бакингемската палата
Почетна » Новости » Занимливости » Меланија Трамп во жолто палто со наметка од Валентино на прием кај кралицата Елизабета во Бакингемската палата

Меланија Трамп во жолто палто со наметка од Валентино на прием кај кралицата Елизабета во Бакингемската палата

Кралицата Елизабета организираше прием за лидерите на НАТО, на кој присуствуваа и Доналд и Меланија Трамп, а и нашиот премиер Зоран Заев.

Првата дама на САД пристигна во Бакингемската палата во жолто-виолетова комбинација. Палтото со наметка е дело на модната куќа Валентино и чини 4.150 евра додека салонките се со потпис на нејзиниот омилен дизајнер за обувки, Кристијан Лобутин.

Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета

И нашата држава има делегација во Лондон, предводена од премиерот Зоран Заев, кој беше меѓу гостите на Кралицата.

Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета

Војвотката Кетрин носеше зелена креација од Емилија Викстед.

Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета

Пред приемот, Меланија и Доналд беа пречекани од принцот Чарлс и неговата сопруга Камила.

Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета Прием на кралицата Елизабета

Принцот Хари и војвотката Меган не беа присутни на официјалните средби, затоа што ги ставија на пауза кралските обврски за да се фокусираат на семејството. И принцот Вилијам беше отсутен, бидејќи е на официјална турнеја во Кувајт и Оман.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?