Меланија и Доналд Трамп на вечера со Брижит и Емануел Макрон на Ајфеловата кула
Почетна » Новости » Занимливости » Меланија и Доналд Трамп на вечера со Брижит и Емануел Макрон на Ајфеловата кула

Меланија и Доналд Трамп на вечера со Брижит и Емануел Макрон на Ајфеловата кула

Во рамките на својата посета на Париз, Доналд и Меланија Трамп беа поканети на вечера во ресторанот „Le Jules Verne“, кој се наоѓа на Ајфеловата кула.

Трамп и Макрон Трамп и Макрон

Првата дама на САД избра фустан од Ерв Пјер, додека првата дама на Франција носеше мини фустан од Луј Витон.

Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон

Истиот ден, Меланија и Брижит беа фотографирани додека ја разгледуваа Богородичната црква (Нотр Дам).

Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9565 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.