Меланија и Доналд Трамп на вечера со Брижит и Емануел Макрон на Ајфеловата кула
Почетна » Новости » Занимливости » Меланија и Доналд Трамп на вечера со Брижит и Емануел Макрон на Ајфеловата кула

Меланија и Доналд Трамп на вечера со Брижит и Емануел Макрон на Ајфеловата кула

Во рамките на својата посета на Париз, Доналд и Меланија Трамп беа поканети на вечера во ресторанот „Le Jules Verne“, кој се наоѓа на Ајфеловата кула.

Трамп и Макрон Трамп и Макрон

Првата дама на САД избра фустан од Ерв Пјер, додека првата дама на Франција носеше мини фустан од Луј Витон.

Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон

Истиот ден, Меланија и Брижит беа фотографирани додека ја разгледуваа Богородичната црква (Нотр Дам).

Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон Трамп и Макрон

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6913 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.