Меган Маркл и принцот Хари со маски доставуваат храна кај болни лица во Лос Анџелес
Почетна » Новости » Занимливости » Меган Маркл и принцот Хари со маски доставуваат храна кај болни лица во Лос Анџелес

Меган Маркл и принцот Хари со маски доставуваат храна кај болни лица во Лос Анџелес

Меган Маркл и принцот Хари волонтираат во непрофитната организација „Project Angel Food“, која им доставува оброци на болни лица.

Во услови на пандемија, парот кој неодамна се откажа од функцијата во британското кралско семејство, доброволно разнесува храна низ Лос Анџелес.

Во два наврати, 38-годишната Меган и 35-годишниот Хари беа фотографирани и снимени со заштитна опрема.

Видео

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Славната двојка беше „уловена“ од папараци и додека ги шеташе своите две кучиња.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6805 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“