Меган Маркл во отмена темна комбинација им оддаде почит на загинатите во Првата светска војна
Почетна » Новости » Занимливости » Меган Маркл во отмена темна комбинација им оддаде почит на загинатите во Првата светска војна

Меган Маркл во отмена темна комбинација им оддаде почит на загинатите во Првата светска војна

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на церемонија во чест на загинатите во Првата светска војна.

Кралската двојка положи мали крстови пред Вестминистерската опатија непосредно пред Денот на сеќавањето, кој се одбележува на 11 ноември, односно на годишнината од крајот на Првата светска војна.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Војвотката од Сасекс беше облечена во темна комбинација со тегет палто и истобојна шапка.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Меган и Хари вчера во Виндзор се дружеа со семејства на воени лица кои се на служба во странство.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5267 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“