Мајчинството е забавно и полно со љубов: Илустрации во кои ќе се пронајдат мајките
Почетна » Новости » Занимливости » Мајчинството е забавно и полно со љубов: Илустрации во кои ќе се пронајдат мајките

Мајчинството е забавно и полно со љубов: Илустрации во кои ќе се пронајдат мајките

Слатките и забавни илустрации на Алехандра Фаворети ќе допрат до срцето на секоја мајка.

Талентираната Аргентинка, која е мајка на девојче и живее во Буенос Аирес, илустрира моменти од мајчинството, а нејзината работа добива комплименти од илјадници лица од целиот свет.

„Сè што не можам да искажам со зборови, се обидувам да го искажам со цртање“ – вели Алехандра.

Погледнете ги нејзините цртежи за доењето, непреспаните ноќи, лудориите, но и бескрајната среќа и љубов, кои доаѓаат со мајчинството.

Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети Алехандра Фаворети

Instagram видеа

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?