Мајка со евтини материјали ги пресоздава креациите на славните за да ја радува малата ќерка
Почетна » Новости » Занимливости » Мајка со евтини материјали ги пресоздава креациите на славните за да ја радува малата ќерка

Мајка со евтини материјали ги пресоздава креациите на славните за да ја радува малата ќерка

Мајка, која наоѓа креативни начини за да минува време со ќеркичката, стана хит на Instagram презоздавајќи ги стајлинзите на славните со евтини материјали.

Алија Чаглар од Турција постојано ја развива креативноста на 5-годишната ќеркичка Стефани, приредувајќи ѝ забавни активности кои таа ги обожава.

„Еден ден, наидов на фотографија од Ријана во сина креација од Molly Goddard и одлучив да го пресоздадам нејзиниот моден изглед за ќерка ми, користејќи материјали кои ми беа при рака. Објавата на фотографијата стекна голема популарност на социјалните мрежи, па продолжив со серијалот ‘фустан како славна личност’, а фотографиите ги објавувам под хаштагот #ahStefani – рекла Алија.

„Потребни се само 10-30 минути за да се пресоздаде изглед на славните, а користиме само кеси, хартија, фолија и други материјали кои можеме да ги најдеме низ дома, а потоа ги составуваме“ – додала таа.

Погледнете ги креациите на креативното дуо:

Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар Алија и Стефани Чеглар

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?