Мајка создава искрени илустрации за хаотичниот живот со мало дете
Почетна » Новости » Занимливости » Мајка создава искрени илустрации за хаотичниот живот со мало дете

Мајка создава искрени илустрации за хаотичниот живот со мало дете

Бренда Ли е мајка на едно дете која своето хаотично секојдневие го преточува во забавни илустрации.

Во своите цртежи таа доловува моменти со малиот син кои ќе им бидат познати на мајките, а и на татковците.

„Најпрво, започнав да цртам илустрации за животот во брак, но кога станав мајка, започнав да ги пренесувам на хартија моите искуства од бременоста и хаотичниот живот како нова мајка“ – изјавила Ли.

Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете Илустрации за животот со мало дете

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20106 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?