Мајка и татко се натпреваруваат кој побрзо ќе им ги промени пелените на нивните три бебиња
Почетна » Новости » Занимливости » Мајка и татко се натпреваруваат кој побрзо ќе им ги промени пелените на нивните три бебиња

Мајка и татко се натпреваруваат кој побрзо ќе им ги промени пелените на нивните три бебиња

Родители на тројка одлучија да направат краток домашен натпревар и да проверат кој е побрз во менување пелени и облекување на двете момчиња и едното девојче.

Во видеото Рајан и Десири прво објаснуваат како ќе тече натпреварот, а потоа забрзано се прикажани двете снимки една покрај друга.

Проверете кој победи:

Рајан и Десири имаат свој блог и на него и на социјалните мрежи редовно споделуваат фотографии од слатките синчиња и ќеркичката.

Рајан и Десири Рајан и Десири Рајан и Десири Рајан и Десири Рајан и Десири Рајан и Десири

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1322 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.