Мало девојче помеша невеста со принцезата од својата омилена книга, реакцијата е преслатка
Почетна » Новости » Занимливости » Мало девојче помеша невеста со принцезата од својата омилена книга, реакцијата е преслатка

Мало девојче помеша невеста со принцезата од својата омилена книга, реакцијата е преслатка

Децата имаат бујна фантазија и со слатка наивност веруваат дека приказните навистина се дел од реалноста.

Реакцијата на мало девојче, кое помисли дека една невеста е принцеза од нејзината омилена книга, ќе ви го растопи срцето.

Невеста Невеста

Двегодишното девојче било воодушевено кога ја здогледало невестата во својата раскошна венчаница. Тоа веднаш помислило дека таа е принцезата од книгата која во моментот ја читале со мајка си, а на чија корица има жена во бел фустан.

Фотографиите од случката биле направени од свадбената фотографка, а на Imgur се објавени од сопругот на невестата Скот Робертсон. Тие се вистински хит на популарната социјална мрежа.

„Жена ми и јас стапивме во брак минатиот февруари. За време на фотосесијата, случајно поминуваше ова мало девојче со мајка си. Девојчето помисли дека мојата убава жена е принцезата од нејзината омилена книга (онаа која ја држи)“ – напиша Скот во описот.

„Мојата сопруга му даде цвеќе од букетот“ – додаде тој.

Невеста Невеста Невеста

„Тоа беше многу сладок момент. Ќерка ми ја носеше со себе книгата „Woman in White“ која ѝ беше омилена таа недела поради корицата со „принцеза“. Па, кога ја видовме Шандајс во нејзиниот прекрасен фустан, нашата ќерка беше маѓепсана“ – рекла мајката на девојчето откако фотографиите станаа хит.

Невеста Невеста

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.