Мали моменти низ илустрации: Како изгледаат љубовните врски зад затворени врати кога никој не гледа?
Почетна » Новости » Занимливости » Мали моменти низ илустрации: Како изгледаат љубовните врски зад затворени врати кога никој не гледа?

Мали моменти низ илустрации: Како изгледаат љубовните врски зад затворени врати кога никој не гледа?

Заљубените парови се однесуваат сосема поразлично во интимна атмосфера отколку што се однесуваат во јавност или на фотографиите што ги споделуваат на социјалните мрежи.

Артистика низ илустрации ги прикажува оние мали моменти од врската, кои се случуваат кога никој не гледа, зад затворени врати. Аманда Олиандер ги создава цртежите инспирирана од нејзиниот брак и од романтичните врски на луѓето кои ги познава.

Талентираната Американка на забавен начин ја насликува интимната страна на врските која не е секогаш гламурозна како на фотографиите на интернет.

Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер

„Ја создавам уметноста која ја создавам, бидејќи за мене тоа е начин да ‘заклучам’ момент во времето на автентичен начин, кој никогаш не бил фотографиран. Дури и кога би бил фотографиран, тоа ви можело да ја искриви реалноста, бидејќи би знаеле дека сме фотографирани. Кога ја гледам мојата уметност, тоа е како сум мува на ѕидот. Не создавам уметност за да ги задоволам другите луѓе, туку создавам од моите највистинити, најдлабоки делови од мене и од моите лични искуства“ – вели Аманда.

Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер Аманда Олиандер

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11499 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.