Мала атлетичарка: Запознајте ја 7-годишната Бруклин која инспирира со силата и упорноста
Почетна » Новости » Занимливости » Мала атлетичарка: Запознајте ја 7-годишната Бруклин која инспирира со силата и упорноста

Мала атлетичарка: Запознајте ја 7-годишната Бруклин која инспирира со силата и упорноста

Запознајте ја Бруклин, неретко нарекувана и „најсилното 7-годишно девојче на светот“.

Бестрашното девојче започнало да тренира уште од најмали нозе заедно со татко си и инстантно се заљубило во кросфит, гимнастика и кревање тегови.

„Ме инспирира тоа што сум храбра, силна и самоуверена“ – вели таа и признава дека е многу среќна што мотивира и инспирира други луѓе.

Со својата упорност, сила и мотивираност, Бруклин несомнено ќе си ја оствари големата желба еден ден да учествува на Олимписките игри.

„Мојата идна цел е да учествувам на Олимпијада и да станам вегетаријанка“– вели Бруклин.

Бруклин и и татко ѝ започнаа во тренинзите да ја вклучуваат и нејзината помала сестричка Фреја.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.