Магично: Празничните декорации во Москва мамат воздишки
Почетна » Новости » Занимливости » Магично: Празничните декорации во Москва мамат воздишки

Магично: Празничните декорации во Москва мамат воздишки

Уличните декорации за време на празниците ќе нè разведруваат додека уживаме во снежните прошетки. Па така е и во Москва.

На секое делче од градот поставени се елки и украси кои мамат воздишки кај минувачите.

Погледнете како изгледа главниот град на Русија за време на празниците:

празнични декорации во Москва празнични декорации во Москва
празнични декорации во Москва
празнични декорации во Москва празнични декорации во Москва празнични декорации во Москва
празнични декорации во Москва празнични декорации во Москва
празнични декорации во Москва празнични декорации во Москва празнични декорации во Москва
празнични декорации во Москва

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1144 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.