Почетна » Новости » Занимливости » Лука, Ана, Јана... Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија

Лука, Ана, Јана... Еве кои се најпопуларните имиња за бебиња во Македонија

Во потрага сте по име за идниот член на семејството? Во продолжение ви откриваме кои беа најпопуларните имиња за бебиња во изминатата година.

Лука повторно го зазеде тронот во категоријата за машки имиња, а во делот за девојчиња на врвот се искачи името Ана.

Најпопуларни имиња за бебиња во Македонија

Според податоците од Државниот завод за статистика, еве кои имиња се во тренд во нашата држава:

Машки Женски
1. Лука Ана
2. Дамјан Јана
3. Давид Софија
4. Јаков Хана
5. Матеј Мила
6. Марко Јована
7. Матео Бисера
8. Михаил Миа
9. Стефан Дуа
10. Петар Сара

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14376 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.