Лузни истакнати со злато: Хероини со попреченост во моќна фотосесија
Почетна » Новости » Занимливости » Лузни истакнати со злато: Хероини со попреченост во моќна фотосесија

Лузни истакнати со злато: Хероини со попреченост во моќна фотосесија

Фотосесија, која ќе ве замисли, ги прикажува лузните и белезите како надополнување на убавината и уникатноста.

Концептот е инспириран од јапонската техника кинцуги, која подразбира поправање на скршени керамички предмети, при што пукнатините наместо да се камуфлираат се истакнуваат со злато.

Моделите од инклузивната агенција за таленти „Zebedee“ гордо го акцентираа својот хендикеп пред објективот на Мурат Озкасим.

Даунов синдром, ампутација на екстремитет, сериозни здравствени проблеми... Овие девојки и жени се издигнуваат над она што би се нарекло нивен „хендикеп“ и ја ставаат на пиедестал нивната неповторлива убавина.

Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија Моќна фотосесија

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 37%
  • 30%
  • 17%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 1927 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.