Креативен дечко вметнува Дизни ликови во своите фотографии, резултатот ќе ве насмее
Почетна » Новости » Занимливости » Креативен дечко вметнува Дизни ликови во своите фотографии, резултатот ќе ве насмее

Креативен дечко вметнува Дизни ликови во своите фотографии, резултатот ќе ве насмее

Семјуел МБ ја користи креативноста за да ги развеселува своите следбеници.

Младиот артист со помош на Фотошоп вметнува Дизни ликови во своите фотографии, а резултатот мами насмевки кај сите љубители на анимираните филмови.

„Како дете, бев голем фан на филмот „Who Framed Roger Rabbit?“. Ми се допаѓаше комбинацијата на анимирано со акција во живо. Години подоцна, научив да го користам Фотошоп и сега креирам фотографии комбинирајќи цртани и реални ликови“ – вели тој.

Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ Семјуел МБ

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.