Кралицата Ранија во елегантно издание ѝ додели почесна награда на Ангела Меркел
Почетна » Новости » Занимливости » Кралицата Ранија во елегантно издание ѝ додели почесна награда на Ангела Меркел

Кралицата Ранија во елегантно издание ѝ додели почесна награда на Ангела Меркел

Кралицата Ранија отпатува во Берлин за да ѝ додели почесна награда за политичко лидерство на германската канцеларка Ангела Меркел, поздравувајќи ја нејзината морална храброст и посветеност да обезбеди стабилност, просперитет, слобода и мир.

48-годишната кралица на Јордан ѝ ја врачи статуетката на успешната политичарка на свеченост која се одржа вчера во германската метропола.

Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел

На настанот, шармантната јорданска кралица се појави во елегантно издание. Блескавиот фустан, кој е дело на руската дизајнерка Улјана Сергеенко, таа го искомбинира со обувки од Ботега Венета.

Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел

Кралицата Ранија се бори за правата на бегалците кои ги напуштаат своите земји поради војна и прогонства, па ја искористи оваа можност да ѝ се заблагодари на Меркел за отворањето на границите и примањето на над 1 милион бегалци во Германија во 2015 година.

Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел Кралицата Ранија и Ангела Меркел

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?