Кралицата и кралот на Бутан ги објавија првите фотографии од новороденото синче
Почетна » Новости » Занимливости » Кралицата и кралот на Бутан ги објавија првите фотографии од новороденото синче

Кралицата и кралот на Бутан ги објавија првите фотографии од новороденото синче

Кралицата Џецун Пема Вангчук денеска го слави 30-тиот роденден, а по тој повод беа објавени и првите фотографии од нејзиното второ дете со кралот Џигме Кесар Намѓел Вангчук.

Семејните фотографии на кралското семејство на Бутан биле направени во градината на палатата во Тимбу.

Кралското семејство на Бутан Кралското семејство на Бутан

Малото момче, чие име не е официјално објавено, се роди на 19 мај.

Кралското семејство на Бутан Кралското семејство на Бутан

Кралската двојка стапи во брак во октомври 2011 година, а во 2016 го доби првиот син.

Кралското семејство на Бутан Кралското семејство на Бутан Кралското семејство на Бутан Кралското семејство на Бутан Кралското семејство на Бутан

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3774 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.