Кралицата, војвотките Кетрин и Меган и принцовите Вилијам и Хари на церемонии за стогодишнината од крајот на Првата светска војна
Почетна » Новости » Занимливости » Кралицата, војвотките Кетрин и Меган и принцовите Вилијам и Хари на церемонии за стогодишнината од крајот на Првата светска војна

Кралицата, војвотките Кетрин и Меган и принцовите Вилијам и Хари на церемонии за стогодишнината од крајот на Првата светска војна

Светот вчера ја одбележуваше стогодишнината од крајот на Првата светска војна. Британското кралско семејство беше вклучено во неколку церемонии по повод годишнината од примирјето кое беше потпишано меѓу Сојузниците и Германија и стапувањето во сила на прекинот на огнот во „единаесеттиот час од единаесеттиот ден од единаесеттиот месец“.

Кралицата Елизабета заедно со војвотките Кетрин, Камила и Меган проследи свеченост со која им се оддаваше почит на загинатите во војната. Сите припаднички на кралското семејство носеа соодветни темни комбинации.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Меган, која е бремена со првото дете, ја набљудуваше тажната церемонија покрај првата дама на Германија, Елке Буденбендер.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

За црковната служба во Вестминистерската опатија, Кетрин носеше зелено палто од Кетрин Вокер додека Меган беше облечена во тегет комбинација.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Претходниот ден, во чест на жртвите во конфликтот беше одржан концерт во „Ројал Алберт Хол“. За свеченоста, Кетрин избра црн фустан од Ролан Муре, а Меган црно палто од Стела Мекартни.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3595 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?