„Користевме погрешна заштита“: Парови на забавни начини соопштуваат дека зачнале бебе во карантин
Почетна » Новости » Занимливости » „Користевме погрешна заштита“: Парови на забавни начини соопштуваат дека зачнале бебе во карантин

„Користевме погрешна заштита“: Парови на забавни начини соопштуваат дека зачнале бебе во карантин

Деновите поминати во домашна изолација за многу парови доведоа до позитивен тест за бременост.

Идните мајки и татковци на забавни начини одлучија да ги соопштат вестите за проширувањето на семејството.

„Користевме погрешна заштита“, „Не применувавме социјално дистанцирање“, „Корона бебе“, „Мама и тато не можеа да седат на 2 метри растојание“, „Мама и тато мислеа дека ја имаат сета заштита која им е потребна“ – пишува на креативните пораки.

Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост Вест за бременост

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8182 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.