Корисно потрошено време во карантин: „Направи сам“ проекти на луѓе во изолација
Почетна » Новости » Занимливости » Корисно потрошено време во карантин: „Направи сам“ проекти на луѓе во изолација

Корисно потрошено време во карантин: „Направи сам“ проекти на луѓе во изолација

Карантинот ја разбуди креативноста и иновативноста кај многумина. На интернет, бројни луѓе ги споделуваат своите проекти кои ги реализирале за време на изолацијата поради коронавирусот.

Некои реновираа делови од своите домови, други направија прекрасни декорации, а трети го искористија слободното време за да си создадат слатки катчиња за уживање.

1.

Направи сам проекти

2.

Направи сам проекти

3.

Направи сам проекти

4.

Направи сам проекти

5.

Направи сам проекти

6.

Направи сам проекти

7.

Направи сам проекти

8. Маж направи полици за цвеќињата на саканата

Направи сам проекти

9. Мултифункционална масичка

Направи сам проекти

10.

Направи сам проекти

11.

Направи сам проекти

12.

Направи сам проекти

13.

Направи сам проекти

14.

Направи сам проекти

15.

Направи сам проекти

16.

Направи сам проекти

17.

Направи сам проекти

18.

Направи сам проекти

19. Под од монети

Направи сам проекти

20.

Направи сам проекти

21.

Направи сам проекти

22. Замок за мачка

Направи сам проекти

23. Кревет за наочари

Направи сам проекти

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3429 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.