Корална е бојата која ќе ја одбележи 2019 година
Почетна » Новости » Занимливости » Корална е бојата која ќе ја одбележи 2019 година

Корална е бојата која ќе ја одбележи 2019 година

„Living Coral“ (Жив корал) е бојата на 2019 година!

Освежувачка, енергизирачка и позитивна, оваа нијанса е визуелен потсетник дека коралните гребени се засолниште на разнолик калеидоскоп од бои.

Корал Корална Корална Корална Корална Корална Корална Корална Корална Корална Корална

Бојата на годината, која ја одредува Pantone, има големо влијание не само во модната и козметичката, туку и во сите други гранки на индустријата. Pantone е една од најголемите компании за производство на бои, а позната е по својот систем за стандардизација на боите.

Корална Корална Корална Корална Корална Корална

Колоритна историја

Корална Корална

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18509 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?