Комични фотографии од диви животни кои ќе ве расположат
Почетна » Новости » Занимливости » Комични фотографии од диви животни кои ќе ве расположат

Комични фотографии од диви животни кои ќе ве расположат

Забавни фотографии од диви животни се натпреваруваа за да измамат што повеќе насмевки во рамките на овогодишното издание на „The Comedy Wildlife Photography Awards“.

Погледнете ги 40-те финалисти:

Семејна расправија

Фотографии од диви животни

Зад мене е, нели?

Фотографии од диви животни

Фатени на дело

Фотографии од диви животни

Насмеан снежен був

Фотографии од диви животни

Да се биде или не?

Фотографии од диви животни

Предупредување: Обележување на територија. Продолжете на сопствен ризик!

Фотографии од диви животни

Криенка

Фотографии од диви животни

Поздрав со гради

Фотографии од диви животни

Здраво

Фотографии од диви животни

Опуштено

Фотографии од диви животни

Што ме гледаш?

Фотографии од диви животни

Снежен мајмун

Фотографии од диви животни

Желбите на верверичката

Фотографии од диви животни

Зграпчи го животот за...

Фотографии од диви животни

1,2,3... Почнувам да барам

Фотографии од диви животни

Ох, леле!

Фотографии од диви животни

Тоа е пресмешно!

Фотографии од диви животни

Здраво

Фотографии од диви животни

Држи се!

Фотографии од диви животни

Птица ли е, авион ли е?

Фотографии од диви животни

Отворен сум

Фотографии од диви животни

Незабележливо

Фотографии од диви животни

Насмеани зебри

Фотографии од диви животни

Непристоен предлог?

Фотографии од диви животни

Сурфање

Фотографии од диви животни

Расположение понеделник наутро

Фотографии од диви животни

Престани да ме скокоткаш, се предавам

Фотографии од диви животни

Бавно

Фотографии од диви животни

Кој сака кикиритки?

Фотографии од диви животни

Танцувај како никој да не те гледа

Фотографии од диви животни

Валцерот тргна наопаку

Фотографии од диви животни

Извинете

Фотографии од диви животни

Гризли бебиња

Фотографии од диви животни

Елен? Кој елен?

Фотографии од диви животни

Бабун на риболов

Фотографии од диви животни

Лоша фризура

Фотографии од диви животни

Пораката на лавот

Фотографии од диви животни

Хип-хоп

Фотографии од диви животни

Изгубен

Фотографии од диви животни

Синхронизирано лизгање на мраз

Фотографии од диви животни

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6034 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“