Комичар со церебрална парализа кој не може да зборува победи на „Britain’s Got Talent“
Почетна » Новости » Занимливости » Комичар со церебрална парализа кој не може да зборува победи на „Britain’s Got Talent“

Комичар со церебрална парализа кој не може да зборува победи на „Britain’s Got Talent“

Ли Ридли победи на „Britain’s Got Talent 2018“. 37-годишниот Британец со церебрална парализа стана првиот комичар кој се има изборено за победа на шоуто за таленти.

Ли ги освои публиката и жирито со одличната смисла за хумор и позитивната енергија. Ридли, кој не може да зборува цел свој живот, комуницираше со публиката со помош на компјутер.

Ли Ридли Ли Ридли

Тој доби бројни комплименти и многупати беше нарекуван инспирација за лицата со посебни потреби.

„Луѓето често ме прашуваат зошто сакам да се ставам во позиција каде сите зјапаат во мене и ми се смеат. Вистината е, тоа посекако ми се случува секој ден. Овој пат барем е време и место за тоа“ – вели Ли, кој е познат како „Lost Voice Guy“ или „Момчето без глас“.

Ли Ридли

Погледнете го неговиот настап во финалето:

Погледнете колку се израдува Ли кога беше прогласен за победник:

Ли Ридли

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.