„Колку неверојатно финале“: Војвотката Кетрин во син фустан му го врачи трофејот на Ѓоковиќ откако тој го освои Вимблдон
Почетна » Новости » Занимливости » „Колку неверојатно финале“: Војвотката Кетрин во син фустан му го врачи трофејот на Ѓоковиќ откако тој го освои Вимблдон

„Колку неверојатно финале“: Војвотката Кетрин во син фустан му го врачи трофејот на Ѓоковиќ откако тој го освои Вимблдон

Вчера, Новак Ѓоковиќ го освои Вимблдон, во најдолгото финале во историјата на турнирот, кое траеше 4 часа и 57 минути.

Како патрон на „All England Lawn Tennis Club“, војвотката Кетрин ја имаше честа да му го врачи трофејот на 32-годишниот Србин, како и утешната награда на неговиот противник Роџер Федерер.

Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019

37-годишната припадничка на британското кралско семејство со возбуда и одушевување го следеше напнатото финале од трибините заедно со принцот Вилијам. Таа беше облечена во син фустан од колекцијата пролет 2019 на Емилија Викстед. Својот изглед, Кетрин го надополни со обувки од ALDO.

Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019

„Колку неверојатно и возбудливо финале на Вимблдон. Честитки Новак за петтата титула на Вимблдон“ – стои на профилот на Кенсингтонската палата.

Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019 Вимблдон 2019

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18454 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?