Колинда со насмевки и солзи ги бодреше и тешеше хрватските фудбалери, освои многу срца со непосредноста
Почетна » Новости » Занимливости » Колинда со насмевки и солзи ги бодреше и тешеше хрватските фудбалери, освои многу срца со непосредноста

Колинда со насмевки и солзи ги бодреше и тешеше хрватските фудбалери, освои многу срца со непосредноста

Хрватска можеби не го освои Мундијалот, но освои милиони срца низ светот, исто како и Колинда Грабар-Китаровиќ.

50-годишната Претседателка на Хрватска стана хит на социјалните мрежи поради своето жестоко навивање и искрената поддршка која им ја пружеше на фудбалерите на нивниот трнлив пат кон финалето.

Таа не само што беше присутна на сите натпревари на кои играше нејзината репрезентација, со исклучок на полуфиналето кога беше во Брисел, туку и одби да земе плата за време на престојот во Русија. Колинда се радуваше и плачеше, скокаше од радост и утешно ги прегрнуваше фудбалерите, патуваше со економска класа и стоеше на дождот без чадор за да ги прегне своите миленици, а поради тоа многумина коментираат дека таа има златно срце.

Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ

По натпреварот, Грабар-Китаровиќ позираше со фудбалерите и со двете деца на Лука Модриќ.

Колинда Грабар-Китаровиќ

Колинда се сретна со Претседателот на Русија Владимир Путин, на кого му подари дрес од хрватската репрезентација со неговото име.

„Срдечна средба со Претседателот Путин. Му честитав за одличната организација на Светското фудбалско првенство“ – напиша таа во описот на фотографијата која ја сподели на Facebook.

Колинда Грабар-Китаровиќ

Во ложата на стадионот Лужники, Колинда седеше заедно со својот сопруг, претседателот на ФИФА, Претседателот на Франција Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит и Владимир Путин.

Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ Колинда Грабар-Китаровиќ

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8948 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.