„Кога ќе сфатиш дека 2020 е хаос и ќе сакаш да се вратиш внатре, но не можеш“: Хит фотографија од новороденче
Почетна » Новости » Занимливости » „Кога ќе сфатиш дека 2020 е хаос и ќе сакаш да се вратиш внатре, но не можеш“: Хит фотографија од новороденче

„Кога ќе сфатиш дека 2020 е хаос и ќе сакаш да се вратиш внатре, но не можеш“: Хит фотографија од новороденче

Намуртено новороденче стана хит на социјалните мрежи и благодарение на хумористичниот статус на фотографката, насмеа илјадници луѓе.

Фотографијата ја сподели Челзи Ветсел и напиша:

Бебе

Фотографка сум веќе седум години. Секое раѓање е извонредно на свој начин! Ова породување веројатно беше најлесното кое што сум го видела. Бебето излезе со отворени очи и беше многу свесно.

Кога го ставија на градите на мајка му, сите рековме: „Добре дојде на овој свет малечок“ и сите се смеевме на изразот на лицето што го направи!

Кога си стар само 2 минути и сфаќаш дека 2020 е тотален хаос, но не можеш да се вратиш внатре. Сочувствувам со тебе мали.

Друга мајка, која се породила во мај, сподели фотографија од новородената ќерка со сличен израз на лицето. „Ќерка ми се роди во мај, ова е таа на 20 минути старост“ – напиша таа.

Бебе

„Син ми се роди на 16 април и исто така не беше многу среќен“ – напиша друга мајка.

Бебе

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6376 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.